Dodaj obiekt! Dodaj usługę!

Użyj filtrów aby znaleźć idealne miejsce na wakacje. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki Booking.com


 


 


 

Ciekawe miejsca w pobliżu: Hotel & Restauracja Hibiskus

Dane miejsca: 36-040 Zarzecze , 17 871 15 92 , 601 342 000 , www.hibiskus.rzeszow.pl , hotel@hibiskus.rzeszow.pl

  • Zamek w Rzeszowie

    więcej...

    Budowę zamku rozpoczął pod koniec XVI w. ówczesny właściciel Rzeszowa – Mikołaj Spytek Ligęza. W 2 poł. XVII w. Lubomirscy rozbudowali i otoczyli zamek kamiennym murem obronnym z bastionami.

     

    Obecny wygląd zawdzięcza ostatniej przebudowie na przełomie XIX i XX w. W zamku mieści się Sąd i Prokuratura.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Rzeszowska Fontanna Multimedialna

    więcej...

    U podnóży Zamku znajduje się Rzeszowska Fontanna Multimedialna.

    Główną atrakcję kompleksu fontann stanowią tańczące w rytm muzyki strumienie wody oraz utworzony z mgły ekran wodny, na którym wyświetlane są prezentacje filmowe, laserowe i trójwymiarowe.

    Obok fontanny znajduje się amfiteatr, z którego można codziennie podziwiać spektakle, będące połączeniem muzyki, światła i wody.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

     

  • Wille Secesyjne Rzeszów

    więcej...

    Przy alei Pod Kasztanami znajdują się wille secesyjne: nr 6 – wybudowana w 1903 r. według projektu inż. K. Hołubowicza, eklektyczna, z bogatą elewacją i popiersiem A. Mickiewicza w niszy; oraz dwie wille w stylu szwajcarskim, zaprojektowane przez T.M. Tekielskiego: nr 8 (1899) i nr 10 (1900), zwanej Pod Sową, na której znajduje się zegar słoneczny z sentencją: Widzisz godzinę, nie znasz godziny.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Letni Pałacyk Lubomirskich w Rzeszowie

    więcej...

    Letni Pałacyk Lubomirskich zbudowany został staraniem Hieronima A. Lubomirskiego, według projektu Tylmana z Gameren.

    W czasie przebudowy w XVIII w. otrzymał wystrój barokowy. Obecnie mieści się tu Okręgowa Izba Lekarska.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Dawny Konwent Pijarów Rzeszów

    więcej...

    Konwent Pijarów obejmował kościół, klasztor i szkołę. Centralne miejsce w Zespole Popijarskim zajmuje kościół pw. Św. Krzyża, wybudowany w latach 1644-1649 według projektu Tylmana z Gameren. Jest jednonawową świątynią z dwiema wieżami w fasadzie oraz kaplicą od strony północnej. Wystrój późnobarokowy, z dekoracjami stiukowymi Jana Ch. Falconiego z końca XVII w. W prezbiterium, przy wejściu do zakrystii, znajduje się mauzoleum rodu Lubomirskich.

     

    W budynku klasztornym znajduje się obecnie Muzeum Okręgowe, posiadające bogate zbiory z zakresu sztuki, historii, etnografii i archeologii, eksponowane w formie stałych ekspozycji (m.in. Galeria Dąbskich) lub wystaw czasowych. W dawnym refektarzu można zobaczyć freski z końca XVII w.

     

    Ojcowie Pijarzy w 1658 r. założyli przy klasztorze Collegium Ressoviense. Uczył tu ks. Stanisław Konarski – obecnie patron I LO. Szkoła jest jedną z najstarszych w Polsce. Wielu jej wychowanków chlubnie zapisało się na kartach historii i kultury polskiej, m.in. Ignacy Łukasiewicz, Józef S. Pelczar, Władysław Sikorski, Władysław Szafer czy Julian Przyboś.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • KOŚCIÓŁ FARNY pw. św. Stanisława i św. Wojciecha w Rzeszowie

    więcej...

    Kościół prawdopodobnie istniał już przed 1363 r., ale podczas wielkiego pożaru uległ zniszczeniu.

    Pozostało gotyckie prezbiterium, datowane na pocz. XV w. W 1 poł. XVII w. dobudowano dzwonnicę, a w 1754 r. przebudowano nawę główną, dobudowano nawy boczne i nadano mu wystrój barokowy.

     

    W prezbiterium znajdują się pomniki nagrobne rodu Rzeszowskich. W latach 1962-1965 dokonano gruntownej restauracji kościoła.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

     

  • Teatr Maska. Muzeum Dobranocek w Rzeszowie

    więcej...

    Teatr Maska jest profesjonalnym teatrem lalki i aktora. Jego repertuar obejmuje sztuki dla dzieci, młodzieży i dorosłych. W wydzielonych pomieszczeniach znajduje się Muzeum Lalek Teatralnych.

    W budynku Teatru ma swoją siedzibę jedyne w Polsce Muzeum Dobranocek z wyjątkową kolekcją pamiątek z popularnych animacji dla dzieci, powszechnie nazywanych dobranockami.

     

    To miejsce magiczne – wehikuł czasu przenoszący w inny wymiar, w krainę wspomnień, wzruszeń i dobrych emocji – w świat bajki.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Klasztor Bernardynów w Rzeszowie

    więcej...

    Klasztor Bernardynów z kościołem pw. Wniebowzięcia Najświętszej Panny Marii powstał w pierwszej połowie XVII w.

    Pierwotnie stał tu drewniany kościółek, zbudowany w 1536 r. W prezbiterium znajdują się pomniki rodziny Ligęzów. W sanktuarium Matki Bożej Rzeszowskiej – Patronki Rzeszowa – znajduje się późnogotycka figurka Matki Boskiej z Dzieciątkiem z 1513 r. W 2008 r. kościół otrzymał tytuł Bazyliki Mniejszej.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

     

  • Ratusz Rzeszów

    więcej...

    Najokazalszą budowlą Rynku jest Ratusz, zbudowany przypuszczalnie w 1591 r. przez Mikołaja Spytka Ligęzę.

     

    Obecny wygląd budynku pochodzi z przełomu XIX i XX w. W podziemiach Ratusza odkryto fragmenty starych murów i pięknie sklepione piwnice. W jednej z nich znajduje się Galeria pod Ratuszem.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Rzeszów - Podziemna Trasa Turystyczna

    więcej...

    Podziemna Trasa Turystyczna, o długości 369 m, przebiega pod kamienicami i płytą Rynku.

    Obejmuje 25 piwnic i 15 korytarzy, sięgających 10 m w głąb ziemi, którym nadano nazwy odnoszące się do funkcji oraz do historii miasta.

     

    Można tu obejrzeć relikty średniowiecznych murów, ślady pożarów, pozostałości żelaznych krat i zawiasów, tajemne przejścia. W niższych partiach magazynowano towary wymagające niskich temperatur, a w czasie najazdów tatarskich i wojen były schronieniem dla mieszkańców grodu.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa ; Fot. Bogdan Szczupaj

  • Rynek w Rzeszowie

    więcej...

    Centralnym placem Starówki jest Rynek z Ratuszem i studnią z XVII w. Obecny Rynek odbiega nieco od pierwotnego XV-wiecznego wyglądu – tylko trzy pierzeje zabudowane są kamienicami, które w ciągu wieków ulegały przebudowom. Znajdują się w nich hotele, restauracje, kluby, puby, muzea, różne instytucje. Jedną z bardziej interesujących jest kamienica nr 19.

     

    Odkryte w podziemiach fragmenty ceglano-kamiennych murów i sklepień oraz ostrołukowych gotyckich nadproży, które można obejrzeć w PTT, pozwalają datować początki powstania tego obiektu na przełom XV i XVI w. W letnie wieczory na scenie obok Ratusza można oglądać występy znanych wokalistów, grup muzycznych i taneczno-wokalnych.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

  • Okrągła kładka dla pieszych w Rzeszowie

    więcej...

    Okrągła kładka dla pieszych to jedyny tego typu obiekt w Europie.

    Oprócz innowacyjnego kształtu, wyróżnia ją dobór materiałów wykończeniowych: specjalnie gięte i hartowane szkło, szyby windowe, egzotyczne drewno, odporne na zmienne warunki atmosferyczne oraz iluminacja świetlna całego obiektu.

     

    Ten unikatowy obiekt powstał nad skrzyżowaniem al. Piłsudskiego i Grunwaldzkiej - jednym z najbardziej uczęszczanych miejsc głównej arterii komunikacyjnej Rzeszowa. Dzięki swemu usytuowaniu kładka stanowi doskonałe miejsce widokowe.

     

    źródło: Wydział Promocji i Współpracy Międzynarodowej Urzędu Miasta Rzeszowa

     

  • Zamek w Łańcucie

    więcej...

    Zamek w Łańcucie jest jedną z najpiękniejszych rezydencji arystokratycznych w Polsce. Słynie ze znakomitych wnętrz mieszkalnych oraz niezwykle interesującej kolekcji pojazdów konnych. Zespół pałacowy otacza stary, malowniczy park w stylu angielskim, w którym wznoszą się liczne pawilony i zabudowania gospodarcze, ściśle niegdyś związane z codziennym życiem łańcuckiej rezydencji.

    Zamkowe wnętrza zaliczane są do najpiękniejszych w Polsce. Do najstarszych szczęśliwie zachowanych należy: Wielka Sień, Sala pod Stropem oraz Sala pod Zodiakiem. Pochodzą one z lat 40-tych XVII w. ale niestety żadne nie przetrwało do naszych czasów w niezmienionej formie.

    Stosunkowo liczną grupę stanowią wnętrza, które powstały w XVIII w. Chronologicznie najstarsze ozdobione zostały na pocz. lat 80 przez włoskiego malarza Vincenzo Brennę. Należą do nich: Apartament Brennowski na parterze, Pokój Pompejański na II piętrze oraz Apartament Chiński na I piętrze z zachowaną pierwotną polichromią pod późniejszymi o dwadzieścia lat dekoracjami.

    żródło: http://www.zamek-lancut.pl/pl/ZamekDzisiaj

  • Zamek Krasiczyn

    więcej...

    Jeden z najpiękniejszych zamków w Polsce a nawet w Europe, zamek w Krasiczynie jest wspaniałym przykładem architektury renesansowo -manierystycznej. Zbudowany został między XVI i XVII wiekiem. Dwie ściany parawanowe Zamku zdobione są piękną ażurową attyką. W narożach znajdują się cztery okrągłe baszty - Boska, Papieska, Królewska i Szlachecka (ich nazwy symbolizują aprobowaną przez fundatorów hierarchię świata, obejmującą doczesność i wieczność). Z Dziedzińca Zamkowego, okolonego arkadowymi podcieniami, podziwiać można niezwykle rzadko spotykane przepiękne sgraffitowe dekoracje przedstawiające sceny biblijne, medaliony z popiersiami cesarzy, wizerunki polskich królów oraz sceny myśliwskie. Zamek stoi w otoczeniu 14 hektarowego parku , z dwoma sadzawkami, kamiennym mostem, obsadzonego starannie dobranymi roślinami. 

     

    żródło: http://www.krasiczyn.com.pl

    Photo: http://majkad.blogspot.com

     

     

  • Cerkiew w Smolniku

    więcej...

    Cerkiew w Smolniku (XVIIw.)pw. św. Michała Archanioła , obecnie kościół rzymskokatolicki pw. Wniebowzięcia NMP - w 2013 roku wpisana na listę Światowego Dziedzictwa UNESCO.

    Photo:zbyrek@gmail.com

  • VisitVineam - turystyka winiarska

    więcej...

    Zapraszamy na spacer po winnicy, komentowaną degustację lokalnych win, przysmaki kuchni regionalnej

    Aranżujemy kompleksowe imprezy z zakresu turystyki winiarskiej.

     

    Spacer po winnicy dostarczy nie tylko niezapomnianych wrażeń ale i wiedzę na temat cyklu powstawania wina – uprawy winorośli, prowadzenia winnicy i procesu produkcji wina. Degustacja win odbywa się w miejscu niezwykle urokliwym. W trakcie spotkania zdradzimy tajniki degustacji wina, co nam mówi jego barwa, aromat, smak. Wino smakujemy, analizujemy i oceniamy  w nieskrępowanej, przyjacielskiej atmosferze, bez pośpiechu i komercji. Przybliżymy również historię winiarstwa i kulturowe aspekty wina. Całość wzbogacą specjały lokalnej sztuki kulinarnej.

     

    W swojej działalności organizujemy również noclegi w pobliskich gospodarstwach agroturystycznych lub pensjonatach, przygotowujemy program zwiedzania regionu w zależności od zainteresowań, potrzeb i możliwości kondycyjnych Klienta.

    U nas znajdziesz dobrą gościnę, dobre wino i dobre towarzystwo.

     

    Tatiana i Krzysztof Muchowie

    Odwiedź winnicę

    Na Stoku 26a

    33-190 Ciężkowice

    www.visitvineam.com

    tel. 607 440 507

  • Wyciąg narciarski Magura Małastowska

    więcej...

    Wyciąg narciarski zlokalizowany jest na południu Polski w Małastowie, na zboczu Magury Małastowskiej. Długość kolei to 1071,5m, a długość trasy zjazdowej to 1400m. Różnica poziomów wynosi 260m. Można tutaj skorzystać z wypożyczalni sprzętu narciarskiego i snowboardowego oraz zaplecza gastronomicznego.

     

     

  • Zamek w Baranowie Sandomierskim

    więcej...

    Zamek w Baranowie Sandomierskim – późnorenesansowy zamek w Baranowie Sandomierskim, ze względu na podobieństwa zwany Małym Wawelem. Siedziba rodu Leszczyńskich została zbudowana według projektu Santi Gucciego w latach 1591-1606. W zamku znajduje się muzeum oraz część hotelowa; część pomieszczeń jest udostępniona zwiedzającym. Istnieje możliwość wynajęcia restauracji zamkowej na imprezy okolicznościowe (sympozja, wesela). W pobliżu zamku znajduje się hotel i basen.

    źródło:wikipedia

    Photo: http://majkad.blogspot.com/

  • Zalipie - Malowana Wieś

    więcej...

    Wieś Zalipie od dawna słynie z malowanych chat. Zwyczaj ozdabiania wiejskich izb kwiecistymi malunkami wywodzi się z końca XIX wieku, kiedy to mieszkanki wsi zaczęły dekorować wnętrza chałup kwiatami wykonanymi z bibułki, wycinankami i pająkami ze słomy wiszącymi u powały oraz malowanymi na ścianach kwiatami. Malowidła wykonywano także na zewnętrznych ścianach budynków, studniach i płotach. W Zalipiu znajduje się obecnie ok. 20 malowanych domów. Prace zalipiańskich artystek można podziwiać m.in. w Zagrodzie Felicji Curyłowej, która stanowi obecnie filię Muzeum Okręgowego w Tarnowie oraz w Domu Malarek w Zalipiu.

    źródło: wikipedia

  • Cerkiew w Komańczy

    więcej...

    Cerkiew greckokatolicka Opieki Matki Bożej - zbudowana w XVIIIw, potem uległa kilku pożarom. Finalnie została zrekonstruowana w latach 2008-2010. Znajduje się na Szlaku Architektury Drewnianej woj.podkarpackiego.
     

    Photo: zbyrek@gmail.com

Tweetuj z Nami!

Pogoda, 30 Czerwiec
Pogoda w Warszawa
+14

Max.: +18° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 13 KPH

Pogoda w Poznań
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 72%

Wiatr: WNW - 11 KPH

Pogoda w Cracow
+14

Max.: +17° Min.: +12°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 10 KPH

Pogoda w Wrocław
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 77%

Wiatr: WNW - 8 KPH

Pogoda w Lublin
+20

Max.: +21° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: W - 6 KPH

Pogoda w Gdańsk
+17

Max.: +20° Min.: +12°

Wilgotność: 67%

Wiatr: WNW - 11 KPH