Dodaj obiekt! Dodaj usługę!

Użyj filtrów aby znaleźć idealne miejsce na wakacje. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki Booking.com


 


 


 

Natura w pobliżu: Hotel Afrodyta**** Business & SPA

Dane miejsca: 96-325 Radziejowice , ul. Letniskowa 4a, Tartak Brzózki , (46) 857 74 05 , +48 603 773 010 , www.afrodytaspa.pl , biuro@afrodytaspa.pl

  • Bolimowski Park Krajobrazowy

    więcej...

    Bolimowski Park Krajobrazowy położony jest w centralnej części Polski, między Łodzią a Warszawą. Jego ogólna  powierzchnia wynosi 23 614 ha. Największym i najwspanialszym mieszkańcem Parku jest łoś. Spotkać go można w zasadzie wszędzie - przechadzającego się wzdłuż Rawki lub jej dopływów, w nadrzecznych zapustach, lub po prostu żerującego na leśnych uprawach. Kolejnym gatunkiem Parku, choć rzadkim jest jest jeleń europejski. W obrębie Parku pojawiają się pojedyncze osobniki, podczas wędrówki z Puszczy Kampinoskiej.Poza tym w Parku można spotkać sarny i daniele, a także liczne dziki. Z innych ssaków, żyjących w Parku warto m.in. wymienić: zająca, dzikiego królika, wiewiórkę, piżmaka amerykańskiego, jeża, lisa, borsuka, jenota, kunę leśną, wydrę, rzęsorka rzeczka - jedynego w Polsce jadowitego ssaka oraz bobra. Podczas wizyty w Bolimowskim Parku Krajobrazowym, koniecznie trzeba zobaczyć jego prawdziwy ewenement - niespotykane nigdzie indziej w Polsce centralnej rozległe, śródleśne, podmokłe łąki i pastwiska. Jest ich około 50, są różnej wielkości - od kilku arów do kilkudziesięciu hektarów. Choć łącznie zajmują tylko ok. 1% powierzchni Parku, są wyjątkowo bogate w okazy świata roślin i zwierząt; występuje na nich prawie 1/3 wszystkich gatunków roślinnych Parku.

    www.bolimowskipark.pl

     

  • Kampinoski Park Narodowy

    więcej...

    Kampinoski Park Narodowy położony jest przy północno-zachodnich obrzeżach Warszawy; odwiedza do ok.1mln turystów rocznie. Najważniejszym elementem Parku są wydmy oraz tereny bagienne. W 2000 r. Park został uznany przez UNESCO za Światowy Rezerwat Biosfery, a w 2004 r. wszedł w skład sieci NATURA 2000. Turyści w Parku mają do dyspozycji 360km oznakowanych szlaków pieszych, 200km rowerowych oraz specjalnie przygotowane polany piknikowe. Na terenie Parku można skorzystać z bogatej oferty gospodarstw agroturystycznych.

    http://www.kampinoski-pn.gov.pl/

     

  • Brudzeński Park Krajobrazowy

    więcej...

    Brudzeński Park Krajobrazowy został utworzony w 1988r. Na jego terenie mieszka łącznie ok. 1000 gatunków zwierząt lądowych i wodnych, a świat roślin reprezentuje 681 gatunków roślin naczyniowych, co stanowi 29 % gatunków występujących na terytorium Polski. Krajobraz Parku to też młyny, kościoły  - na szczególną uwagę zasługują kościoły w Bądkowie Kościelnym, Sikorzu, Siecieniu, Starej Białej i w Brwilnie, oraz pałace i dworki.

    Brudzeński Park Krajobrazowy jest bardzo popularnym terenem turystycznym i edukacyjnym, oferuje wiele możliwości dla amatorów turystyki aktywnej - od szlaków turystycznych dla wędrówek po najbardziej niedostępnych fragmentach terenu, przez wędkarstwo i żeglarstwo, do rzecznych spływów kajakowych.

     


     

     

  • Świętokrzyski Park Narodowy

    więcej...

    Świętokrzyski Park Narodowy odwiedza rocznie ok.220tys. turystów. Jego główną część stanowi Pasmo Łysogórskie z najwyższymi szczytami: Łysicą (612 m n.p.m.), Agatką (608 m n.p.m.) oraz Łysą Górą (595 m n.p.m.). Na terenie Parku dominują lasy (95%), a także łąki (4,5%), gołoborza i wody powierzchniowe. W lasach przeważa znaczna ilość drzew starych, porośniętych owocnikami nadrzewnych grzybów (hub), martwych stojących lub powalonych (np. przez wiatr). Na terenie Świętokrzyskiego Parku Narodowego stwierdzono występowanie ponad 4000 gatunków zwierząt. W Parku wyznaczone są trasy turystyczne piesze (ok.42km).

    http://www.swietokrzyskipn.org.pl/

     

  • Brodnica Park Krajobrazowy

    więcej...

    Brodnicki Park Krajobrazowy został utworzony w 1985 r. Aktualna powierzchnia Parku wynosi 16 685 ha. Ponad 60 % powierzchni Parku to lasy, wody zajmują powierzchnię około 10% (jest tutaj ok. 40 jezior). Typowe dla Parku jest  występowanie naturalnych zbiorowisk torfowiskowych, szuwarowych i wodnych.

    W Parku można podziwiać bogaty świat bezkręgowców, z których ponad 70% stanowią owady. W szczególności należy wymienić różnobarwne motyle oraz chrząszcze. Park to też idealne miejsce do obserwacji ptaków, najcenniejsze siedliska ptactwa wodnego znajdują się na obszarach porośniętych trzciną oraz zaroślami nadwodnymi.
     

    Source: http://en.wikipedia.org/wiki/Brodnica_Landscape_Park

  • Poleski Park Narodowy

    więcej...

    Poleski Park Narodowy odwiedza rocznie ok.20tys turystów. Park ochrania ekosystemy wodno – torfowiskowe, jako jeden z trzech o takim charakterze, w Polsce. Dominującymi formacjami roślinnymi są tu torfowiska, łąki i lasy. Na terenie Parku wytyczone są ścieżki przyrodnicze oraz trasy turystyczne: piesze (50km), rowerowy (21km) oraz szlak konny (60km). W samym Parku można skorzystać ze skromnej oferty noclegowej lub z bardziej rozbudowanej w jego okolicach.

    http://www.poleskipn.pl/

     

  • Babiogórski Park Narodowy

    więcej...

    Babiogórski Park Narodowy odwiedzany przez ok. 100tys. turystów rocznie. Jako jeden z pierwszych obszarów na świecie posiada status Rezerwatu Biosfery UNESCO oraz został włączony do sieci Natura 2000. W parku żyje ok.120 gatunków ptaków oraz jelenie, sarny, lisy, zające, dziki oraz rysie, borsuki i wydry, a także wilki oraz niedźwiedzie brunatne. Przez Park przebiegają liczne trasy piesze (53km), rowerowe i konne (2km) oraz narciarskie (6km). Na terenie Parku można skorzystać z noclegu w pokojach gościnnych.

    www.bgpn.pl

    photo: ryszard.flog.pl

  • Narwiański Park Narodowy

    więcej...

    Narwiański Park Narodowy odwiedza rocznie ok.20tys turystów. W 98% teren Parku to grunty wilgotne, łąki i pastwiska. Najważniejszym walorem przyrodniczym Narwiańskiego Parku Narodowego jest unikatowy system rzeki, która płynie wieloma łączącymi i rozdzielającymi się korytami. Na terenie Doliny Narwi występuje wiele gatunków zagrożonych w skali światowej i europejskiej; jednak jej największym bogactwem są ptaki – ok.200 gatunków. Narwiański Park Narodowy obejmuje swoim zasięgiem obszary bagienne, więc trasy turystyczne są głównie wodne (55km), ale też piesze (3km), natomiast trasy rowerowe wyznaczone są raczej na obrzeżach Parku i w jego otulinie. W okolicach Parku znajdują się pensjonaty i kwatery agroturystyczne, można również korzystać z pól biwakowych.

    http://www.npn.pl/

     

  • Białowieski Park Narodowy

    więcej...

    Białowieski Park Narodowy jest najstarszym parkiem narodowym w Polsce i jednym z najstarszych w Europie. Jako jedyny polski obiekt przyrodniczy został wpisanym przez UNESCO na listę Światowego Dziedzictwa. Stanowi też najważniejszą – centralną strefę Rezerwatu Biosfery Białowieża. Symbolem Parku jest żubr – największy ssak lądowy Europy. Obecnie żyje tu ok. 430 osobników. W parku żyje ok.11.000 gatunków zwierząt i 200 gatunków ptaków. Wiele z nich występuje na nielicznych obszarach poza Puszczą Białowieską. Na terenie Parku wyznaczone są trasy, piesze, rowerowe, konne. Znajduje się tu również kompleks hotelowy, stanowiący doskonałą bazę wypadową wędrówek szlakami turystycznymi.

    http://www.bpn.com.pl/

     

  • Biebrzański Park Narodowy

    więcej...

    Biebrzański Park Narodowy jest największym parkiem narodowym w Polsce i jednym z większych w Europie. W 1995 roku został wpisany na listę Konwencji Ramsar o obszarach wodno-błotnych, jako środowisko życiowe ptactwa wodnego. Został również uznany za ostoję ptaków, wg klasyfikacji BirdLife International. Ochrania torfowiska Kotliny Biebrzańskiej oraz niewielkiego fragmentu Wzgórz Sokólskich o łącznej powierzchni 59.223 ha. Bagna Biebrzańskie są jedną z najważniejszych w kraju i w Europie Środkowej ostoi ptaków wodno-błotnych. Na terenie Parku są piesze (158km), rowerowe (65km), konne (13km) i kajakowe (223km)szlaki turystyczne. Z noclegu można skorzystać w pokojach gościnnych lub na polu namiotowym.

    http://www.biebrza.org.pl/

     

  • Ojcowski Park Narodowy

    więcej...

    Ojcowski Park Narodowy jest najmniejszym parkiem w Polsce i znajduje się ok. 20km na północny zachód od Krakowa. Krajobraz Parku to wąwozy i doliny, ostańce wapienne i jaskinie. Najbardziej charakterystycznymi ssakami Parku są nietoperze; żyje tu 17 spośród 25 gatunków występujących w Polsce. Oprócz nietoperzy występują tu: sarna (ok. 150 okazów) i dzik, a także lis (ok. 60 osobników) oraz 120 gatunków ptaków. Przez Park biegnie ok.37km tras turystycznych.

    http://www.ojcowskiparknarodowy.pl/

     

  • Roztoczański Park Narodowy

    więcej...

    Roztoczański Park Narodowy leży w środkowo-wschodniej części kraju, 95% jego powierzchni zajmują lasy. Z dużych ssaków na terenie parku występują: jelenie, sarny, dziki, wilki, rysie, lisy, kuny, borsuki. Pośród około 190 gatunków ptaków są: orlik krzykliwy, trzmielojad, bocian czarny, liczne dzięcioły. Park można zwiedzać ścieżkami poznawczymi, trasami pieszymi(5 szlaków), rowerem, zaprzęgiem konnym, samochodem lub kajakiem.

    http://www.roztoczanskipn.pl/

     

  • Bielańsko-Tyniecki Park Krajobrazowy

    więcej...

    Został utworzony w 1981r., znaczną jego część zajmują lasy. Można również tutaj znaleźć liczne stanowiska archeologiczne oraz zabytkowe ruiny średniowiecznych zamków, zespoły dworskie i kościoły. Na terenie parku znajdują się cztery rezerwaty przyrody:
    Bielańskie Skałki - rezerwat leśny, utworzony w 1957 roku, położony na terenie Lasku Wolskiego, o powierzchni 1,73 ha. Panieńskie Skały - rezerwat krajobrazowy, utworzony w 1953 roku; położony na Woli Justowskiej, o powierzchni 6,41 ha. Skałki Przegorzalskie - rezerwat florystyczny, utworzony w 1959 roku; położony w Przegorzałach, o powierzchni 1,38 ha. Skołczanka - rezerwat faunistyczny, utworzony w 1957 roku; położony w północnej części kompleksu leśnego Uroczysko Tyniec (Kraków, Dębniki), o powierzchni 36,77 ha.

    Source: http://en.wikipedia.org/wiki/Bielany-Tyniec_Landscape_Park

  • Park Narodowy Bory Tucholskie

    więcej...

    Park Narodowy Bory Tucholskie jest niewielkim parkiem, który odwiedza ok. 60tys. turystów rocznie. Obejmuje przede wszystkim kompleks leśny oraz jest największym skupiskiem wydm śródlądowych w Borach Tucholskich. Bardzo charakterystycznym elementem krajobrazu sandrowego są również rynny polodowcowe. Na terenie parku występują liczne gatunki roślin objęte ochroną, do najcenniejszych przedstawicieli fauny należą: puchacz, bielik, zimorodek, traszka grzebieniasta, rzekotka drzewna i poskocz krasny. Na terenie Parku znajdują się oznakowane trasy rowerowe o średnim i wysokim stopniu trudności, ok. 280km, oraz oznakowane trasy piesze ok. 47km.

    http://www.park.borytucholskie.info/

    Photo: Bogdan Nitka

  • Wigierski Park Narodowy

    więcej...

    Wigierski Park Narodowy odwiedza rocznie ok.. 100tys turystów. Centralną jego część zajmuje jezioro Wigry – jedno z największych i najgłębszych jezior w Polsce. W 1975 r. jezioro Wigry wpisane zostało przez Międzynarodową Unię Ochrony Przyrody (IUCN) na listę najcenniejszych zbiorników wodnych świata, w ramach tzw. Projektu „Aqua”. Wigierski Park Narodowy jest europejską ostoją ptaków IBA (Important Bird Area) „Puszcza Augustowska” (kod ostoi PL043), jakie wyznacza się wg kryteriów określonych przez organizację BirdLife International. Na terenie Parku jest 245km tras turystycznych, rowerowych i pieszych.

    http://www.wigry.win.pl/

     

  • Gorczański Park Narodowy

    więcej...

    95% powierzchni Gorczańskiego Parku Narodowego zajmuje puszcza karpacka. Szczególne znaczenie dla walorów Parku mają polany reglowe, na których można spotkać wiele chronionych i rzadkich roślin oraz wiele ciekawych gatunków owadów. Na polanach stoją drewniane szałasy, niektóre z nich z przełomu XIX i XX wieku zostały uznane za zabytki. Świat zwierząt, reprezentują: wilk i ryś oraz duże ssaki kopytne – jeleń i sarna, a w dolinach potoków często można spotkać wydrę. W lasach Parku gniazduje ponad 100 gatunków ptaków, w tym rzadkie i chronione. Na terenie Parku wyznaczone są trasy piesze (66km), konne (60km) i rowerowe (58km). Nie ma bazy noclegowej, ale można skorzystać z bazy biwakowej lub schronisk, które znajdują się na obrzeżach Parku.

    http://www.gorczanskipark.pl/

     

  • Magurski Park Narodowy

    więcej...

    Magurski Park Narodowy odwiedza rocznie ok. 50tys turystów. Jego krajobraz to w 95% lasy. Żyje tu 57 gatunków ssaków, min. niedźwiedź, wilk, borsuk, ryś, żbik oraz 160 gatunków ptaków, np. orzeł przedni, włochatka, sóweczka, puszczyk uralski Na terenie Parku wyznaczono szlaki piesze, rowerowe i konne (85km).

    http://www.magurskipn.pl/

     

  • Pieniński Park Narodowy

    więcej...

    Pieniński Park Narodowy odwiedza rocznie ok. 580tys osób zachwyconych jego piękną przyrodą, wąwozami, urwiskami i poszarpanymi, wapiennymi skałami. Największą atrakcją Parku jest 18km spływ Dunajcem, jednym z najpiękniejszych w Europie przełomów rzecznych. W Pieninach żyje ponad 7 tys. gatunków zwierząt, w tym ok. 235 gatunków kręgowców. Z większych ssaków występują: borsuk, dzik, jeleń, ryś, żbik, kuna leśna, sarna. W jaskiniach występuje 15 gatunków nietoperzy. Pieniński Park Narodowy ma rozbudowaną sieć szlaków turystycznych (ok.35km), a w dolinach leży kilka miejscowości wypoczynkowych z bogatą bazą noclegową i gastronomiczną.

    http://www.pieninypn.pl/

     

  • Park Narodowy Gór Stołowych

    więcej...

    Góry Stołowe są płaskie i urozmaicone labiryntami, szczelinami i pojedynczymi skałkami o niespotykanych kształtach. Dużym zainteresowaniem cieszą się grupy ścian skalnych, wież, i form o kształtach przypominających zwierzęta oraz postaci ludzkie; do atrakcji należą również Skalne Miasto i labirynty Błędnych Skał. W Parku występują rzadko spotykane gatunki sów jak puchacz sóweczka i włochatka. Na terenie Parku zostały oznaczone trasy piesze, rowerowe oraz trasy narciarstwa biegowego (195km). Dla miłośników wspinaczki wyznaczono miejsca do uprawiana tego sportu. Na terenie Parku jest również szeroka baza noclegowa.

    Photo: Zbigniew Rękas, zbyrek@gmail.com

    http://www.pngs.com.pl/

     

  • Karkonoski Park Narodowy

    więcej...

    Największą część Karkonoskiego Parku Narodowego zajmują lasy. Na terenie Parku jest 112 km oznakowanych szlaków turystycznych, z których część służy także zwolennikom turystyki rowerowej. W Parku można również uprawiać paralotniarstwo, wymaga ono jednak niezbędnego zezwolenia Dyrektora Parku. Na terenie Parku jest duża liczba schronisk stanowiących bazę noclegową.

    Photo: Zbigniew Rękas, zbyrek@gmail.com

    http://www.kpnmab.pl/

Twój widget

Tweetuj z Nami!

Pogoda, 30 Czerwiec
Pogoda w Warszawa
+14

Max.: +18° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 13 KPH

Pogoda w Poznań
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 72%

Wiatr: WNW - 11 KPH

Pogoda w Cracow
+14

Max.: +17° Min.: +12°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 10 KPH

Pogoda w Wrocław
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 77%

Wiatr: WNW - 8 KPH

Pogoda w Lublin
+20

Max.: +21° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: W - 6 KPH

Pogoda w Gdańsk
+17

Max.: +20° Min.: +12°

Wilgotność: 67%

Wiatr: WNW - 11 KPH