Użyj filtrów aby znaleźć idealne miejsce na wakacje. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki Booking.com
Ciekawe miejsca w pobliżu: Santana Club
-
Ciechocinek
więcej...Uzdrawiająca moc soli wprost z podziemnego jeziora..
Ciechocinek - uzdrowisko na Kujawach, znane z tężni - drewnianych konstrukcji o wysokości ok.16m i długości ok.1,5km, wewnątrz których przeplecione są gałązki tarniny, po których spływa solankowa woda. Słona mgiełka unosząca się wokół tężni ma kojące działanie na różne schorzenia, szczególnie górnych dróg oddechowych. Ciechocinek słynie też z pięknych dywanów kwiatowych, parków, skwerów i kwietników i mnóstwa innych atrakcji – barów, kawiarni, festiwali muzycznych i wydarzeń kulturalnych. W mieście jest wiele szpitalu uzdrowiskowych, ośrodków wypoczynkowych, sanatoriów, hoteli oraz pijalnia wód. W północnej części miasta znajduje się Park Zdrojowy z XIXw.Warto tu zajrzeć!
-
Tężnie Ciechocińskie
więcej...Tężnie w Ciechocinku to największe w Europie, najsłynniejsze i najstarsze (XIX wiek) polskie tężnie. Jest to zespół trzech tężni solankowych. Dzięki nim, Ciechocinek stał się jednym z najpopularniejszych uzdrowisk w Polsce. Lecznicza słona mgiełka wokół tężni jest polecana w profilaktyce i leczeniu schorzeń górnych dróg oddechowych, zapalenia zatok, rozedmy płuc, nadciśnienia tętniczego, alergii, nerwicy wegetatywnej i w przypadku ogólnego wyczerpania.
Photo: Polandishere
-
Ulice ZabytkowegoTorunia
więcej...Zespół Staromiejski Torunia, pod względem ilości zachowanych kamienic średniowiecznych znajduje się na czołowym miejscu wśród miast południowego pobrzeża Bałtyku i Morza Północnego. W 1997 roku został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. W jego skład wchodzą Stare Miasto, Nowe Miasto i zamek krzyżacki. Toruń leży na Europejskim Szlaku Gotyku Ceglanego (ang. European Route of Brick Gothic, EuRoB) - jest to trasa turystyczna obejmująca 34 miasta z ceglaną architekturą gotycką, w siedmiu krajach: Szwecji, Danii, Niemczech, Polsce, na Litwie, Łotwie i w Estonii.
-
Żywe Muzeum Piernika w Toruniu
więcej...Muzeum Piernika powstało w Toruniu – mieście słynącym od wieków z wyrobu pierników. Ale nie wystarczy tylko zobaczyć i posmakować, warto także uczestniczyć w procesie powstawania pachnącego ciasta, samodzielnie dodać miodu, tłuczonego kardamonu, imbiru, kory cynamonowej, goździków, a nawet szczyptę pieprzu... Potem zagnieść ciasto, rozwałkować, zamknąć w ozdobnej formie i słuchając legend o pierniku i Toruniu poczekać, aż własny piernik upiecze się w wiekowym piecu...W muzeum w magiczny sposób przeniesiecie się do szesnastowiecznej piernikarni. Po krótkim terminowaniu u mistrza piernikarskiego nabędziecie historycznych uprawnień piernikarskich, zdobytych przy wyrobie pierników według najlepszych receptur sprzed pięciuset lat. Muzeum jest interaktywną formą poznawania historii Torunia i piernikarstwa, atrakcyjną zarówno dla dzieci, jak i dla dorosłych. Poznawanie historii i tradycji w Muzeum to radość i zabawa dla zwiedzających w każdym wieku, nawet najbardziej dojrzałym.źródło: www.muzeumpiernika.pl/Fot: zbiory Żywego Muzeum Piernika -
Toruń
więcej...Miasto Kopernika, Miasto 300-stu zabytków. To otoczone lasami, najbardziej zielone miasto w kraju,oferuje dużo atrakcji nawet dla najbardziej wymagających turystów.Szczególnie zachwyca Starówka, wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO. Toruń to również Stolica Piernika wypiekanego w tym mieście od wieków. W Muzeum tego smakołyku można poznać tajniki kulinarne tworzenia tworzenia tych słodkości. Piękne zabytki, zapach świeżo wypieczonych pierników, festiwale, wydarzenia kulturalne – wszystko to tworzy wyjątkowy klimat tego cudownego miasta.
Fot.Poland is Here
-
Zamek w Nidzicy
więcej...Twierdza w Nidzicy zbudowana w XIV wieku była siedzibą Krzyżaków. Jest piękną ceglaną budowlą na wysokiej, kamiennej podmurówce. Fasdę zamku zdobią wspaniałe gotyckie okna. Aktualnie zamek służy za miejskie centrum biznesu, kultury i rozrywki. Mieści się w nim: Muzeum Ziemi Nidzickiej z ekspozycją etnograficzno-historyczną, Nidzicki Ośrodek Kultury, Bractwo Rycerskie Komturii Nidzickiej, Galeria Autorska Hieronima Surpskiego, pracownia rzeźby i biblioteka miejska. Działa tutaj również hotel oraz restauracja. Wstęp na przedzamcze i na dziedziniec zamku wysokiego wolny, do muzeum płatny. Kompleks otoczony jest gęstym XIX wiecznym parkiem.
źródło: Wikipedia
photo: zamki-gotyckie.pl
-
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
więcej...Muzeum Bitwy pod Grunwaldem znajduje się w pawilonie pod amfiteatrem.
Prezentuje stałą wystawę Wielka Wojna z Zakonem Krzyżackim w latach 1409-1411, wraz z krótką historią plemion pruskich.
Wystawę uzupełnia kolekcja Średniowiecznego uzbrojenia oraz pokazy multimedialne ukazujące poszczególne fazy bitwy, opis chorągwi grunwaldzkich wg Jana Długosza i pokaz specjalny poświęcony obrazowi Jana Matejki „Bitwa pod Grunwaldem”. Całość dopełniają zawieszone u sufitu kopie chorągwi polskich i krzyżackich oddziałów, które wzięły udział w bitwie.
Obok muzeum, w sali kinowej pokazywany jest fragment filmu Aleksandra Forda „Krzyżacy”, przedstawiający bitwę. Warto zapoznać się także z wystawami czasowymi: zbroi i oręża z pracowni S. Nurmatova oraz Potęga i upadek. Zamki Państwa Krzyżackiego autorstwa M. Garnca.
Najważniejszą imprezą współorganizowaną przez Muzeum są odbywające się w połowie lipca Dni Grunwaldu – Święto dla osób kochających Średniowiecze i etos rycerski. Największą atrakcją jest odtwarzana przez prawie dwa tysiące rekonstruktorów inscenizacja Bitwy. Muzeum organizuje także wiele innych imprez: „Noc Muzeów. Tajemnice Grunwaldzkiego Pobojowiska”, wystawy, plenery, konferencje naukowe, czy też turnieje rycerskie.
www.muzeumgrunwald.pl www.facebook.com/grunwald
Muzeum Bitwy pod Grunwaldem w Stębarku
Stębark 1, 14-107 Gierzwałd
Muzeum tel./fax 89 647 22 15, Biuro Stębark tel. 89 647 22 27
Recepcja – informacja, ochrona 89 647 22 28
Muzeum czynne jest codziennie od godz. 900 do 1700 od 1 maja do 30 września
-
Mysia Wieża
więcej...Pozostałości zamku z XIV wieku, zbudowanego przez Kazimierza Wielkiego. Ciekawa architektura wieży - ośmiokątna z zewnątrz, okrągła w środku. Oferuje wspaniałe widoki okolicy z platformy wodokowej. Z Mysią Wieżą wiąże się legenda o Królu Popielu zjedzonego właśnie w niej przez myszy za jego okrucieństwo i złe uczynki.
Photo: www.zamki-gotyckie.pl
-
Muzeum Mydła i Historii Brudu w Bydgoszczy
więcej...Muzeum Mydła i Historii Brudu to miejsce, gdzie można potrenować pranie na tarze, przenieść się w czasie do średniowiecznej łaźni oraz poznać historię mydła..i brudu. W muzeum odbywają się warsztaty mydlane, gdzie każdy może zaprojektować swoje mydło oraz wykonać je i zabrać ze sobą.
-
Sanktuarium Maryjne w Gietrzwałdzie
więcej...Sanktuarium w Gietrzwałdzie to jedno z najsłynniejszych miejsc pielgrzymkowych w Polsce, które jest odwiedzane przez blisko 1 mln pielgrzymów i turystów rocznie. Jego historia zaczęła się w 1877 roku, kiedy dwóm dziewczynkom pokazała się na klonie Matka Boska i przemówiła do nich.
-
Zamek w Kwidzynie
więcej...Zamek wzorowany na zamkach krzyżackich był w latach 1285-1587 siedzibą biskupstwa pomezańskiego. Cały kompleks zamkowo - katedralny kapituły pomezańskiej jest najcenniejszym zabytkiem w Kwidzynie. Atrakcją zamku jest charakterystyczna wieża latrynowa zwana gdaniskiem z 1384 roku. Połączona jest z zamkiem długim, pięcio-przęsłowym gankiem. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Zamkowe.
Photos: http://zamki-gotyckie.pl
-
Muzeum i Park w Nieborowie i Arkadii
więcej...Muzeum w Nieborowie i Arkadii powstało w 1945 roku. W jego skład wchodzą Pałac Radziwiłłów wraz z ogrodem w Nieborowie i Ogród Romantyczny Heleny Radziwiłłowej w Arkadii. W pałacu znajduje się obecnie muzeum wnętrz rezydencji pałacowej z XVII-XIX wieku, oparte na ocalałym wyposażeniu pałacu i jego kolekcjach (rzeźba, obrazy, grafika, meble, brązy, porcelana i szkło, srebra, zegary, tkaniny, zbiory biblioteczne), uzupełnione obiektami sztuki i rzemiosła artystycznego ze zbiorów Muzeum Narodowego w Warszawie. Pałac i ogród regularny (francuski) w Nieborowie oraz angielski (sentymentalno-romantyczny) w Arkadii po renowacji i uporządkowaniu zostały udostępnione zwiedzającym jako stylowe pałacowo-ogrodowe założenie rezydencjonalne. Helena Radziwiłłowa zgromadziła w Arkadii bogatą kolekcję sztuki antycznej oraz rzeźb antykizujących i kopii dzieł antycznych, a także ,,starożytności'' średniowiecznych i renesansowych, z których utworzyła swoiste muzeum w Świątyni Diany. Znalazły się w nim Głowa Niobe, Popiersie Rzymianki, grecko-rzymskie stele, sarkofagi i urny grobowe, ozdoby ogrodowe, architektoniczne elementy lapidariane oraz obiekty antykizujące, jak rzeźba Śpiącej Ariadny, popiersie Meleagra, młodego Rzyminina, Trójnóg Stanisława Augusta, a także manierystyczny Maszkaron Guglielmo della Porta i hermy dłuta Michałowicza z Urzędowa.
source: http://www.nieborow.art.pl/ -
Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski w Licheniu
więcej...Bazylika Matki Bożej Bolesnej Królowej Polski – obecnie największy kościół w Polsce, znajdujący się w województwie wielkopolskim w miejscowości Licheń Stary niedaleko Konina. Położony jest na terenie sanktuarium maryjnego, ważnego katolickiego ośrodka religijnego w kraju. Budowlę wzniesiono dla upamiętnienia objawień z lat 1813 i 1850-1852, których świadkami byli Tomasz Kłossowski i Mikołaj Sikatka. Jest to obecnie największa świątynia w Polsce i jedna z największych na świecie. Na placu przed bazyliką może zgromadzić się ok. 250 000 wiernych.
source: wikipedia
-
Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie
więcej...Zamek Kapituły Warmińskiej w Olsztynie został wybudowany w XIV wieku, w stylu gotyckim. Odegrał dużą rolę podczas wojen polsko-krzyżackich. Najsławniejszym administratorem zamku w latach 1516-1521 był Mikołaj Kopernik. Obecnie w zamku mieści się Muzeum Warmii i Mazur, które gromadzi pamiątki przeszłości regionu z zakresu archeologii, historii i numizmatyki, rzemiosła artystycznego i kultury ludowej.
-
Makumba Park Linowy w Olsztynie
więcej...Makumba Park - największy park linowy w północnej Polsce. Powstał w 2010 roku, a jego budowę prowadził wybitny polski alpinista. W parku znajdują się cztery trasy, zróżnicowane pod względem długości i trudności, na których zgromadzone jest aż 88 atrakcji. Na terenie Parku stworzono również Park tematyczny Mega Owady - można tu obejrzeć gigantycznych rozmiarów owady, niektóre z nich sięgają nawet 8m.
-
Brama Górna w Olszynie
więcej...Brama Górna w Olsztynie od XIX wieku zwana Wysoką Bramą zbudowana została w XIV wieku. Jest jedyną bramą pozostałą z trzech,które znajdowały się w murach obronnych otaczających miasto. W 1788 roku Wysoką Bramę wyremontowano i zaadaptowano na zbrojownię szwadronu dragonów, w 1858 roku przebudowano na więzienie, a w 1898 przekazano miejskiemu komisariatowi policji.
W 2003 roku brama została odrestaurowana. W jej blendzie pojawił się wizerunek Matki Bożej Królowej Pokoju, podarowany Olsztynowi przez Jana Pawła II. Dzieło zostało wykonane techniką szklanej mozaiki w jednej z rzymskich pracowni. Mury Wysokiej Bramy goszczą również spiżową głowę Jana Pawła II, poświęconą w I rocznicę śmierci papieża.
źródło: www.pl.wikipedia.org
-
Stary Ratusz w Olsztynie
więcej...Stary Ratusz w Olsztynie został zbudowany w drugiej połowie XIV wieku, do 1915 roku stanowił on siedzibę władz miasta. W 1620 roku uległ spaleniu, podobnie jak większa część miasta. Cztery lata później został odbudowany. . Władze miasta okupowały wówczas całe piętro budynku, podczas gdy parter oraz piwnice przeznaczone były dla celów handlowych.
W 2003 roku z okazji 650-lecia miasta budynek ratusza przeszedł kapitalny remont. W tym czasie zdecydowano się na odrestaurowanie wieżyczki, a pod warstwą tynku w części południowej budynku odkryto oryginalne elementy gotyckie, w tym tzw. "ośle grzbiety". Największą wartość zabytkową posiadają średniowieczne piwnice. Obecnie są one niedostępne dla zwiedzających, gdyż po II wojnie światowej zasypano je żużlem.
Aktualnie największą atrakcją dla turystów są zegary słoneczne umieszczone na zewnętrznych ścianach budynku. Obecnie budynek Starego Ratusza jest siedzibą Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej.
źródło: www.pl.wikipedia.org
-
Bazylika katedralna Św. Jakuba w Olsztynie
więcej...Bazylika katedralna Św. Jakuba w Olsztynie jest jednym z najcenniejszych kościołów na Warmii. Na temat budowy kościoła nie zachowały się żadne dokumenty. Jest to potężna, gotycka budowla o trzech, prawie tej samej wysokości nawach, wykonana całkowicie z cegły. Kościół ten nie jest dokładnie orientowany ze wschodu na zachód. Stanowi podłużny czworobok o wymiarach 58 metrów długości i 24,5 metra szerokości.
Wieża katedry ma siedem kondygnacji oddzielonych od siebie poziomymi, tynkowanymi pasami, które do wysokości trzeciej kondygnacji są ozdobione glazurowanym maswerkiem, świadczącym o pięknej filigranowej sztuce garncarskiej. Szczyt wieży otrzymał swój dzisiejszy kształt w wyniku kapitalnej renowacji kościoła w latach 1866 – 1868.
źródło: www. katedra.olsztyn.pl
-
Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie
więcej...Lawendowe Pole w Nowym Kawkowie to pierwsza warmińska plantacja lawendy, w pełni organiczna. Na miejscu wytwarzane są kremy do ciała, nalewki na lawendzie, woreczki z lawendowym suszem , suszone bukiety, a także herbatę.
-
Wenecka Noc z Parowozami
więcej...Wieczorna wizyta wśród dymiących, podświetlanych lokomotywek i wagonów - to wydarzenie, które na długo pozostaje w pamięci zwiedzających. Dlatego też Wenecka Noc z Parowozami od lat cieszy sie olbrzymim powodzeniem wśród turystów odwiedzających pałuckie atrakcje. Jeśli dodamy do tego nocny przejazd wąskotorówką ze Żnina do Wenecji i z powrotem - mamy świetny sposób na spędzenie wyjątkowego wieczoru. Wizytę w Weneckim skansenie szczególnie upodobali sobie fotograficy, jednak każdy znajdzie tu dla siebie coś szczególnego - na przykład niezwykłą atmosferę przedwojennego dworca małej kolejki. Zachwytu nie ukrywają tez najmłodsi - na własne oczy mogą zobaczyć lokomotywę, która niczym w wierszu Juliana Tuwima '' sapie i dmucha''...
Najbliższa impreza odbędzie się 15 sierpnia 2015 w godz. 21.30-23.00 w Muzeum Kolei Wąskotorowej w Wenecji. Wstęp: 10 zł - N, 8 zł - U/
Chętni mogą odbyć wieczorną przejażdżkę składem kolejki ciągniętej przez parowóz Px38 805: wyjazd ze Żnina - godz. 21.00, powrót z Wenecji - 22.30. Koszt przejazdu (tam i z powrotem) 8 zł - N, 6 zł - U.
W Wenecji zapraszamy również do skorzystania z noclegu w naszym hostelu - koszt 35 zł\os