Dodaj obiekt! Dodaj usługę!

Znajdziecie tutaj CIEKAWE MIEJSCA i atrakcje zlokalizowane na terenie Polski - historyczne pałace, zamki i kościoły, a także miejsca do spędzenia rodzinnych chwil i przeżycia przygody.

Jeśli interesuje Cię natura, fauna i flora - zapraszamy tutaj - Natura - gdzie prezentujemy Parki Narodowe, Krajobrazowe i Rezerwaty Przyrody w Polsce.

Poszukujących rozrywki, ciekawych wydarzeń kulturalnych, muzycznych, wystaw i muzeów - zapraszamy tutaj Wydarzenia.



Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie

Drzonów , lubuskie Planuj podróż

Lubuskie Muzeum Wojskowe w Drzonowie, położone 15 km od centrum Zielonej Góry, jest jedyną historyczno-wojskową placówką muzealną na terenie Środkowego Nadodrza i jedną z największych w Polsce  Na przestrzeni ponad 30-stu lat działalności LMW zgromadziło kilka tysięcy eksponatów związanych z historią wojskowości powszechnej i polskiej od czasów średniowiecza do nam współczesnych: tj. zdjęć, medali i odznaczeń, dokumentów, modeli, mundurów, broni białej, broni strzeleckiej (krótkiej i długiej), dzieł sztuki o tematyce batalistycznej oraz dwie czołowe w skali polskiego muzealnictwa kolekcje tj. ciężkiego sprzętu wojskowego, w skład której wchodzą czołgi, działa samobieżne, wozy pomocy technicznej, samochody i transportery opancerzone, wyrzutnie rakietowe, armaty i haubice, moździerze, samochody ciężarowe etc.

 

Wśród kolekcji jest wiele obiektów unikatowych, np. dwa radzieckie działa samobieżne SU-152 z 1943 roku. Zbiory ciężkiego sprzętu wojskowego i kolekcji lotniczej eksponowane są na terenie 4-hektarowego krajobrazowego parku oraz w pawilonie ekspozycyjnym o powierzchni 600 m2  (pawilon otwarty w okresie letnim) .Szczególną atrakcję stanowi plenerowy mini-skansen fortyfikacyjny prezentujący polską, radziecką i niemiecką szkołę inżynierii wojskowej.
W XIX-wiecznym pałacu znajdują się ekspozycje stałe: „Dawna Broń”, „Wojsko Polskie 1914-1945”, „Polskie Kobiety-Żołnierze”, „Wojsko Polskie po 1945 r.”, „Gabinet Myśliwski”, jak i też okolicznościowe wystawy czasowe.

źródło: www.ziemialubuska.pl



Tweetuj z Nami!