Dodaj obiekt! Dodaj usługę!

Użyj filtrów aby znaleźć idealne miejsce na wakacje. Możesz też skorzystać z wyszukiwarki Booking.com


 


 


 

Ciekawe miejsca w pobliżu: Hotel Delfin Spa & Wellness

Dane miejsca: 76-156 Dąbki , Darłowska 15 , 94-314-89-50 , www.delfinhotel.pl , recepcja@delfinhotel.pl

  • Ogrody Hortulus Dobrzyca

    więcej...

    Ogrody Hortulus w Dobrzycy to kompleks ogrodów pokazowych tworzonych już od ponad 20 lat z miłości do natury i z potrzeby dzielenia się tym, co piękne, z innymi. Składa się on z dwóch, oddzielonych od siebie terenem Szkółki Roślin Ozdobnych zespołów ogrodowych o nieco innym charakterze.

     

    Pierwszy z nich, to Ogrody Tematyczne Hortulus - blisko 30 różnych ogrodów, wśród których są te, związane ściśle z rodzajem środowiska - między innymi ogród skalny, ogród leśny, jak i te, w których dominuje architektura i styl związany ze sztuką i kulturą narodową, jak np.: ogród japoński, francuski czy śródziemnomorski.

     

    Grupę ogrodów zmysłów zaprojektowano w stylu angielskim - każdy z nich pobudza inne zmysły człowieka. Wzrokiem zawładną ogrody barwy, światła i cienia, do których należą: ogród purpury i ognia, biały, lila-róż, niebiesko-żółty. Słuch rozbudzą ogrody szumu, szelestu, dźwięku i ciszy czyli ogrody traw oraz ogrody wodne, w tym najnowszy ogród w stylu wybitnego architekta - Antonio Gaudiego.

    Woń, aromat, zapach, to przede wszystkim trzy rodzaje ogrodów ziołowych, ogród pachnący oraz piękne i oryginalne rosarium w stylu angielskim.

     

    Co roku można w nich obserwować wspaniały spektakl zmian pór roku. Wiosną - od kwietnia do maja - można podziwiać tysiące tulipanów, narcyzów, hiacyntów, we wszelkich możliwych barwach, oryginalnych i niespotykanych kształtach, wypełniających wiele zakątków w ogrodach.

    Czerwiec jest eksplozją kolorów i nade wszystko zapachów kwitnących azalii, rododendronów, bzów i bylin.

     

    W upalne lato znajdziecie Państwo schronienie przed piekącym słońcem, na zacienionych ławeczkach, wśród tysięcy kwiatów rabatowych, letnich bylin oraz wspaniałych kolekcji róż w wielu odmianach. Jesień w ogrodzie - od września do listopada - choć czasem niedoceniana, jest najpiękniejszą mozaiką barw, zapachów i aromatów, a także romantycznym czasem babiego lata.

     

    W Ogrodach Tematycznych Hortulus znajdują się również: Centrum Ogrodnicze z marketem "Ogród i Galeria", gdzie najwybredniejsze gusta hobbystów i koneserów zaspokoi 3,5 tysiąca, pochodzących z własnej szkółki odmian i gatunków roślin, elementy architektury ogrodowej i wyposażenia ogrodów, a także wiele innych pięknych przedmiotów dla domu i ogrodu.

    Caffe Bar "Barwinek" zaprasza Państwa na najróżniejsze smakołyki sporządzone z sezonowych płodów naszego ogródka.

    Więcej informacji o Ogrodach Tematycznych Hortulus znajdziecie Państwo na naszej stronie internetowej: http://www.hortulus.com.pl oraz na Facebook'owym profilu Hortulus Dobrzyca.

     

     

    Drugi, to udostępnione do zwiedzania w czerwcu 2014 roku, realizowane od 2003 roku Ogrody Hortulus Spectabilis.

     

    To autorski projekt zespołu ogrodów o różnej stylistyce, w założeniu mający pełnić rolę oryginalnego, jedynego takiego w Polsce miejsca wypoczynku i rekreacji.

     

    Centralnym jego punktem jest największy w świecie labirynt grabowy, który powstał z 18 tysięcy sztuk sadzonek tego drzewa.

    Labirynt zajmuje powierzchnię 1 ha, ma ściany o wysokości 2 metrów, a łączna długości jego korytarzy wynosi ponad 3,2 km.

     

    Spacery po labiryncie, jedną z trzech tras zwiedzania gwarantują doskonałą zabawę. W jego sercu znajduje się 20 metrowa wieża widokowa, której oryginalna konstrukcja została zrealizowana na wzór podwójnej nicią DNA.

     

    Z tarasu wieży rozpościera się wspaniały widok na okoliczne wioski, w dobrą pogodę na morze, ale przede wszystkim na otaczające labirynt Ogrody Magii, Energii, Czasu i Przestrzeni.

    Jest to zespół ogrodów o powierzchni około 6 ha, w którym znajdziemy: magiczny kamienny krąg, ogrody „4 pory roku”, ogród zegarów, ogród „kalendarz celtycki”, dające inspirację do przemyśleń na temat przemijania oraz angielskie rabaty bylinowe cieszące oko kolorami i elementami architektonicznymi, rosarium z parterami bukszpanowymi, a także ogrody węzłowe i topiary bukszpanowe.

     

    Ogrody Hortulus Spectabilis to nie tylko starannie pielęgnowane kompozycje roślinne oraz wyszukane i oryginalnie wkomponowane elementy architektury i sztuki ogrodowej, ale także doskonałe miejsce zabawy, rekreacji i wypoczynku dla rodzin z dziećmi, po którym można się poruszać z wózkami dziecięcymi, wózkami inwalidzkimi. Brzozowy lasek zachęca do relaksu w fotelach i hamakach.

     

     

    Zapraszamy do zwiedzania naszych ogrodów

    Więcej informacji o Ogrodach Hortulus Spectabilis znajdziecie Państwo na stronie internetowej: http://www.ogrody-labirynt.com.pl oraz na Facebook'owym profilu Ogrody Hortulus Spectabilis.

     

  • Muzeum Chleba w Ustce

    więcej...

    Muzeum Chleba to jedyne muzeum w Europie Wschodniej poświęcone piekarstwu i ciastkarstwu. Zgromadzono tutaj wszystko co związane z wypiekaniem chleba: tematyczne pocztówki, maszyny i urządzenia, narzędzia, wyposażenie wnętrz, dokumenty z okresu XIX i XX wieku oraz archiwalne dokumenty z XVI i XVII wieku. Do dodatkowych atrakcji należy niewątpliwie możliwość własnoręcznego uformowania ciasta i upieczenia go.

  • Maszoperia - Muzeum 6D w Kołobrzegu

    więcej...

    Muzeum 6D – Maszoperia powstało z potrzeby upamiętnienia życia i pracy nadbałtyckich maszopów. To jedyne tego typu miejsce w Europie.

    Nie ma tu kustosza i kapci, na pewno też nie gości nuda. Nie trzeba szeptać. Wręcz przeciwnie, można głośno mówić, wymieniać się wrażeniami i dotykać eksponaty. Całość ekspozycji zaprezentuje lektor, który w języku polskim, niemieckim, angielskim lub rosyjskim przeniesie swoim opowiadaniem do roku 1913.

    Muzeum to 500m2 malowideł 3D, eksponaty, których można dotykać, a do tego efekty specjalne: ruchoma podłoga, wiatr, mgła i wiele innych.

    źródło:www.muzeum6d.pl

  • Latarnia Morska Czołpino

    więcej...

    Latarnia Czołpino znajduje się na terenie Słowińskiego Parku Narodowego, ok 1km od morza. Ma wysokość 25,2m; oddano ją do użytku w 1875r.  Z jej tarasu rozciąga się wyjątkowy widok na ruchome wydmy Parku Narodowego.

  • Zamek w Bytowie

    więcej...

    Zamek w Bytowie, to zamek pokrzyżacki zbudowany na przełomie XIV/XVw. Piękny, zbudowany na planie prostokąta, wyposażony w trzy okrągłe baszty. Obecnie w  Zamku znajduje się  hotel oraz restauracja. Północne skrzydło zajmuje Muzeum Zachodnio-Kaszubskie, gdzie można znaleźć interesujące zbiory etnograficzne, a także czasowy wystawy sztuki współczesnej. W salach zamku odbywają się koncerty, wernisaże, a n dziedzińcu turnieje rycerskie. Ciekawe miejsce na spędzenie urlopu.

     

    Photo: http://zamki-gotyckie.pl

     

  • Multimedialne Muzeum na Klifie w Trzęsaczu

    więcej...

    Na urokliwym Wybrzeżu Rewalskim, na trasie wycieczek zmierzających po największych nadmorskich atrakcjach Pomorza Zachodniego, między Kołobrzegiem a Świnoujściem, w sercu Trzęsacza i tuż obok ruin kościoła św. Mikołaja z XIV wieku, znajduje się Multimedialne Muzeum na Klifie.

     

    Wizyta w Muzeum na Klifie to prawdziwa podróż w czasie i przestrzeni. W nowych salach, za pomocą najnowocześniejszych narzędzi multimedialnych, przedstawiona jest historia kościoła w Trzęsaczu, kolejne etapy walki z żywiołem, lokalne legendy oraz wiele ciekawostek geograficznych. Klasyczne eksponaty zastąpiono tutaj efektami multimedialnymi – współgrające ze sobą światło, obraz i dźwięk oddziałują na wszystkie zmysły odwiedzających. Multimedialna "Opowieść Neptuna", instalacje świetlne, animowane makiety wybrzeża klifowego i interaktywne dioramy czy prezentacje to tylko niektóre z jego atrakcji.

     

    Multimedialne Muzeum na Klifie jest jednym z najnowocześniejszych obiektów edukacyjno-rozrywkowych na zachodniopomorskim wybrzeżu. Dzięki swojemu położeniu tuż przy ruinach kościoła i zaledwie kilkaset metrów od stacji kolejki wąskotorowej idealnie nadaje się na  obowiązkowy punkt programu każdej wycieczki po Pomorzu.

     

    Muzeum kieruje swoją ofertę do wszystkich grup wiekowych. Prezentacja dostępna jest w języku polskim, niemieckim oraz angielskim. Podczas zwiedzania z pewnością świetnie będą się bawić zarówno dzieci, jak i dorośli. Na najmłodszych czeka specjalna baśniowa wersja prezentacji, gdzie w rolę Syrenki wcieliła się Małgorzata Foremniak, a w rolę Neptuna – Radosław Pazura. Dzięki zastosowanym nowoczesnym technologiom można efektywnie i ciekawie połączyć naukę z rozrywką. Muzeum na Klifie w Trzęsaczu to nie tylko spotkanie z historią regionu, lecz także niebanalna lekcja wyobraźni  dla wszystkich. Więcej informacji na www.muzeumtrzesacz.pl.

     

    GODZINY OTWARCIA:

    Muzeum czynne jest codziennie:

    od 1.05. do 31.08. od godz. 09:00 do 20:00

    poza sezonem w godz. 10:00 – 17:00 (wskazana wcześniejsza rezerwacja)

    Muzeum dostępne w pozostałych godzinach po telefonicznym uzgodnieniu.

     

    Rezerwacja / informacja:

    Tel/ Fax. 0048 91 38 62 926

    Tel. 0048 604 14 17 83

    marketing@muzeumtrzesacz.pl

     

    Zarząd Muzeum:

    Tel. 0048 504 074 780

    muzeum@muzeumtrzesacz.pl

    Multimedialne Muzeum Na Klifie

    im. Władysława Jagiełły

    Trzęsacz, ul. Klifowa 3B

    72-344 Rewal

  • Muzeum Motyli Łeba

    więcej...


    Muzeum Motyli to pierwsze muzeum tego typu w Polsce. Jego kolekcja ponad 7000 okazów owadów i motyli z całego świata została podzielona na dwie wystawy  - we Władysławowie (3000 okazów) oraz Łebie (4000 okazów). Interesujące miejsca dla tych , których ciekawi ten fascynujący świat i chcą się o nim dowiedzieć czegoś więcej.

  • Muzeum - Kaszubski Park Etnograficzny we Wdzydzach Kiszewskich

    więcej...

    Początki Muzeum we Wdzydzach Kiszewskich sięgają 1906 r. Jego twórcy Teodora i Izydor Gulgowscy byli założycielami, wówczas pierwszego na ziemiach polskich, muzeum na wolnym powietrzu. Urządzili je w XVIII – wiecznej gburskiej chałupie, którą odkupili od miejscowego gospodarza -  Michała Hinca.  Tam zgromadzili, typowe dla tego czasu, sprzęty domowe i gospodarskie oraz cenną kolekcję złotem haftowanych czepców, obrazów malowanych na szkle i ceramiki.

     

    Naukowa działalność i społeczne pasje Założycieli Muzeum spowodowały także rozwój miejscowego rękodzieła i odkryły piękno kaszubskiej sztuki ludowej, które tkwi w misternych korzennych plecionkach  i wielobarwnych wdzydzkich haftach.

     

    Obecnie, już ponad 100 – letnie, Muzeum to 22 ha obszaru położonego nad brzegiem jeziora Gołuń zabudowanego obiektami regionalnej architektury. Chałupy, dwory, szkoła, kuźnia, karczmy, wiatraki, kościoły, budynki gospodarcze i warsztaty rzemieślnicze – ponad 50 obiektów z Kaszub i Kociewia świadczą o różnorodności budownictwa wiejskiego z okresu od XVII do XX wieku. Wiernie odtworzone wnętrza wraz z autentycznym wyposażeniem, czasowo uruchamiane urządzenia gospodarcze i przemysłowe nadają temu miejscu niezwykły klimat, spotęgowany malowniczym położeniem i walorami otaczającej przyrody.

     

    OTWARTE

    luty, marzec                  10 - 15 od poniedziałku do piątku

    kwiecień                          9 - 16 od wtorku do niedzieli

    maj, czerwiec                  9 - 16 od wtorku do piątku

                                          10 - 18 w soboty i niedziele

    lipiec, sierpień              10 - 18 od wtorku do niedzieli

    wrzesień                          9 - 16 od wtorku do niedzieli

    październik                   10 - 15 od wtorku do niedzieli

     

    Bezpłatne zwiedzanie Muzeum
    z wyłączeniem wystaw we wnętrzach:

    Od lutego do października     10 - 14 w poniedziałki

    Od listopada do stycznia        10 - 14 od poniedziałku do piątku

     

    Niedzielne msze w kościele pw św. Barbary – godz. 8

     

    NIECZYNNE: w Nowy Rok, Trzech Króli, Niedzielę Wielkanocną, Wszystkich Świętych, Dzień Niepodległości i Boże Narodzenie

     

    BILETY WSTĘPU:
     

    NORMALNY - 14 zł
     

    ULGOWY - 9 zł
    Uczniowie, studenci, nauczyciele i wykładowcy

    Osoby powyżej 65. roku życia, emeryci i renciści
     

    SPECJALNY - 2 zł
    Osoby niepełnosprawne wraz z opiekunami
    Członkowie klubów związanych z Muzeum umową
    Okaziciele Karty Dużej Rodziny
    Osoby objęte opieką Ośrodków Pomocy Społecznej

     

    Zwiedzanie z przewodnikiem - 50 zł/godz.

    Czas zwiedzania – 3 godz.

    Parking bezpłatny

    Bezpłatny przewodnik w wersji audio do pobrania na www.muzeum-wdzydze.gda.pl

     

    OFERTA

    ♦ wystawa stała: „Dawna architektura i kultura Kaszub i Kociewia od XVII do XX w.” (50 zabytków budownictwa na 22 ha)

    ♦ wystawy tematyczne, czasowe i okazjonalne

    ♦ pokazy: kowalstwa, obróbki drewna, druku na tkaninie, robót siatkowych, krawiectwa, kręcenia powrozów, wiązania mioteł, mielenia tabaki, prania i maglowania, mielenia zboża w żarnach, malarstwa artystycznego

    ♦ imprezy organizowane na życzenie

    ♦ występy zespołów folklorystycznych z kraju i zagranicy

    ♦ organizacja uroczystości ślubnych i mszy okazjonalnych w XVII - wiecznym kościele

    ♦ sprzedaż wyrobów sztuki ludowej, rzemiosła artystycznego,

    pamiątek, wydawnictw – w muzealnej galerii i na straganach

    ♦ sklepik „Specjały regionalne” - czynny w sezonie

    karczma „Wygoda”  i karczma z Rumi czynne również po godzinach otwarcia Muzeum

     

    LEKCJE I WARSZTATY MUZEALNE
    Tradycyjne zajęcia wiejskie
    Zabawki i zabawy ludowe
    Lekcja języka kaszubskiego
    Zajęcia w zabytkowej szkole
    Muzyczne narzędzia i instrumenty obrzędowe
    Wykonywanie ludowych i stylowych ozdób choinkowych
    Haftowanie
    Tkactwo
    Malarstwo na szkle
    Wyrób kwiatów z papieru
    Toczenie naczyń na kole garncarskim
    Lepienie z gliny

     

    MUZEUM - KASZUBSKI PARK ETNOGRAFICZNY

    im. Teodory i Izydora Gulgowskich we Wdzydzach Kiszewskich

    tel./fax 58 686 1288 i 58 686 1130

    www.muzeum-wdzydze.gda.pl

    muzeum@muzeum-wdzydze.gda.pl

    www.facebook.com/Muzeum.we.Wdzydzach.Kiszewskich

    INSTYTUCJA KULTURY SAMORZĄDU WOJEWÓDZTWA POMORSKIEGO

     

    Fot. www.muzeum-wdzydze.gda.pl

  • Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie

    więcej...

    Park Miniatur i Kolejek w Dziwnowie zaprasza!
    To tu w malowniczym, pełnym zieleni parku czekają na Państwa miniatury latarni morskich z polskiego wybrzeża w skali 1:10 oraz niesamowite repliki lokomotyw, parowozów i wagonów kolejowych.
    Miniatura latarni z Niechorza ma 450 cm wysokości przy jej rzeczywistej wielkości 45 metrów.

    Lokomotywy mkną po szynach, wydają dźwięki i puszczają dym z komina – tak, jak prawdziwe pociągi! Na swej kilkusetmetrowej trasie napotykają rozmaite obiekty infrastruktury kolejowej: mosty, semafory, zwrotnice, a nawet miniaturowe dworce!

    Latarnie morskie są naszym wspólnym dziedzictwem kulturowym. Do Państwa dyspozycji jest przewodnik, który przybliży ich historię i charakterystykę. Poznają Państwo także wiele ciekawostek: najstarsze legendy dotyczące latarni morskich a także specyfikę zawodu latarnika.

    Po zwiedzaniu parku zapraszamy do naszej kawiarni, w której oprócz pysznej kawy mogą Państwo skosztować różnorodnych kompozycji deserów lodowych i gofrów. W sąsiedztwie kawiarni znajduje się także miejsce zabaw dla najmłodszych.

    Niezapomniana przygoda z nutką wiedzy dla dorosłych i wrażeń dla dzieci!

     

    W parku między innymi:

    • latarnie morskie w miniaturze
    • miniaturowe lokomotywy, parowozy z taborami
    • dworce semafory, i zwrotnice
    • dźwięki prawdziwych pociągów
    • miejsce zabaw dla najmłodszych
    • lody, gofry, kawiarnia

    źródło/fot.:www.park-miniatur.pl

     

  • Zamek w Człuchowie

    więcej...

    Gotycki zamek w Człuchowie był jedną z najsilniejszych warowni krzyżackich i największą po Malborku. Był siedzibą komtura krzyżackiego, rezydował w nim Ulrich von Jungingen i Konrad von Wallenrode.  W latach 1786 - 1792 zamek został częściowo rozebrany, a cegły zużyte na odbudowę zniszczonego pożarami miasta.  Do dziś przetrwały tylko wieża, mury i podziemia, które jeszcze nie zostały całkowicie przebadane. Za zamkiem człuchowskim wiąże się legenda Bursztynowej Komnaty, która podobno miał tutaj być przewieziona przez Niemców w czasie II wojny światowej. Śladów jej jednak nie znaleziono.

     

    Photo: http://zamki-gotyckie.pl , http://majkad.blogspot.com
     

     

  • Muzeum Kaszubskiej Ceramiki Neclów Chmielno

    więcej...

    Chmielno to mała miejscowość, położona pośród malowniczych jezior i wzgórz. Od lat przyciąga niezliczone grupy turystów poszukujących odpoczynku wśród pięknych krajobrazów, pięciu jezior, lasów, a także zainteresowanych tradycjami garncarskimi tego miasteczka. Ludowa sztuka wyrobu przedmiotów z gliny jest jedną z najstarszych, o czym świadczą liczne wykopaliska i badania naukowe. Na Kaszubach gliniane naczynia robiono od dawna, a w XIXw. rozwinięte już były 3 duże ośrodki garncarskie.

    W ofercie Muzeum Kaszubskiej Ceramiki znajduje się ekspozycja obejmująca wyroby z lat 1897-1966), można również zobaczyć pokaz toczenia na kole garncarskim, malowania wyrobów, a także spróbować swoich sił przy kole garncarskim.

  • Centrum Edukacji i Promocji Regionu w Szymbarku

    więcej...

    W Szymbarku - w samym sercu kaszubskiej krainy jezior i lasów, u podnóża szczytu Wieżyca z punktem widokowym i wyciągami narciarskimi - mieści się Centrum Edukacji i Promocji Regionu. Jest to jedno z najbardziej urokliwych i tętniących życiem miejsc na Pojezierzu Kaszubskim. Tutaj będą Państwo mogli wypocząć i zrelaksować się w ciszy i spokoju, korzystając ze wszystkich dobrodziejstw regionu i przygotowanych przez nas dodatkowych atrakcji.

    Obiekty znajdujące się na terenie CEPR należą do unikalnych w skali Europy, a może i świata. Część z nich została oficjalnie wpisana do Księgi Rekordów Guinnessa. Wśród nich znalazła się Najdłuższa Deska Świata oraz Największy Fortepian Świata. Jedną z najbardziej charakterystycznych atrakcji znajdujących się w Centrum jest Dom do Góry Nogami, cieszący się ogromną popularnością wśród turystów. Duże zainteresowanie, szczególnie ze strony naszych najmłodszych gości wzbudza również Kaszubski Świat Bajek ze swoją wspaniałą multimedialną oprawą i pięknymi eksponatami wykonanymi ręcznie przez rzeźbiarzy z okolic Szymbarka.

    Miłośnikom historii szczególnie polecamy odwiedzenie Domu Sybiraka, rekonstrukcję Bunkra „Ptasia Wola” i Pomnika Gryfa Pomorskiego, Domu Harcerza, Muzeum Ciesielnictwa, Dworu Salino, Zagrody Trapera Kaszubskiego z Kanady, Domu Powstańca Polskiego z Adampola, Kościółka św. Rafała Kalinowskiego i Chaty Kaszubskiej.

    W CEPR zwiedzający mają szansę spróbować kuchni kaszubskiej w Restauracji Góscyńc Pod Wioldźim Dela, samodzielnie złowić rybę na Łowisku Pstrągów, a nawet upiec własny chleb w kamiennym piecu.

    Po zwiedzaniu całego kompleksu zapraszamy do browaru „Kaszubska Korona”, w którym, przy dźwiękach kaszubskiej kapeli, można skosztować prawdziwego lokalnego piwa, opartego na tradycyjnych recepturach lub miło zakończyć dzień w Łaźniach Piwnych.

    Centrum Edukacji i Promocji Regionu to miejsce w którym odbywają się liczne imprezy cykliczne, konferencje, szkolenia oraz imprezy okolicznościowe. W ofercie CEPR znajdują się także liczne programy edukacyjne, pakiety konferencyjno-szkoleniowe oraz oferty specjalne dla indywidualnych turystów.

    źródło: www.cepr.pl

    Kontakt: cepr@cepr.pl;  +48 (58) 684 69 33, + 48 607 610 317

     

     

     

  • Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie

    więcej...

    Muzeum  Hymnu Narodowego w Będominie, Oddział Muzeum Narodowego w Gdańsku mieści się w dworku z początku XVIII wieku, w którym urodził się Józef Wybicki, twórca „Mazurka Dąbrowskiego”. Dwór otoczony jest zabytkowym parkiem, w którym rosną  piękne drzewa – pomniki przyrody, wśród nich liczący ponad 400 lat „Dąb Wybickiego” (drzewo zajęło III miejsce w konkursie na Europejskie Drzewo Roku 2014).

     

    Poza zabytkami dokumentującymi historię powstania hymnu narodowego, Muzeum posiada bogatą kolekcję muzykaliów patriotycznych, wśród nich dziewiętnastowieczne pozytywki wygrywające „Mazurka Dąbrowskiego” oraz najstarsze nagrania płytowe tej pieśni z początku XX wieku, a także jedną z największych w Polsce kolekcję archiwalnych, patriotycznych kart pocztowych z motywem Orła Białego.

     

    GODZINY OTWARCIA:

     

    wtorek – sobota: 9.00–16.00

    niedziela i święta: 10.00-16.00

     

    83-422 Nowy Barkoczyn

    Gmina Nowa Karczma

    tel. 58 687 71 83

    www.mng.gda.pl

     

    Mapa dojazdu

     

     

  • Wyspa Wolin

    więcej...

    Wyspa Wolin to największa z około 40 polskich wysp, położonych u ujścia Odry do Bałtyku.

    Zbliżona kształtem do wielkiego trójkąta, zajmuje 265 km2 powierzchni. Od północy oblewają ją wody Bałtyku (Zatoki Pomorskiej), od południa – Zalewu Szczecińskiego, od zachodu – Cieśniny Świny, a od wschodu – Dziwny. Wyspa jest geologicznie tworem bardzo młodym. Jej zasadniczy wygląd ukształtował się przed około 12 tysiącami lat, kiedy to lądolód skandynawski, wycofując się z północnego obszaru dzisiejszego Pomorza i południowej części Bałtyku.

     

    Szata roślinna wyspy Wolin jest bogata i urozmaicona. W rozległym kompleksie lasów Wolińskiego Parku Narodowego najpiękniejsze i najbardziej interesujące, z przyrodniczego punktu widzenia, są charakterystyczne dla Pomorza lasy bukowe, tworzące zespół buczyny pomorskiej i mieszane lasy bukowo-dębowo-sosnowe. Cechą charakterystyczną buczyn nadmorskich jest występowanie w ich runie licznych gatunków storczyków. Storczyki są już rzadkością w naszych lasach, z tego względu prawie wszystkie gatunki storczyków podlegają ochronie.

     

    Świat zwierzęcy na wyspie Wolin również odznacza się bogactwem i zróżnicowaniem. Z bogatego świata chrząszczy na uwagę zasługuje jelonek rogacz, najokazalszy ze chrząszczy krajowych, mający do 8 cm długości. Niezwykle bogaty na wyspie jest świat ptaków. Bytuje ich tu około 200 gatunków, ponad 100 stanowią gatunki lęgowe. Brzegi Zalewu Szczecińskiego są ulubionym łowiskiem bielika. Na obszarze Polski występuje bardzo rzadko.

     

    Warto zwiedzić na wyspie Wolin:

    - Muzeum Przyrodnicze Wolińskiego Parku Narodowego

    - Zagroda Pokazowa Żubrów – utworzona w 1976 roku jako obiekt turystyczno-edukacyjny Parku dla hodowli zachowawczej największych ssaków Europy. Obok żubrów znajdują się wybiegi innych zwierząt: jeleni, saren, dzików oraz bielików. Zagroda znajduje się ok. 1,5 km w lesie. Rocznie odwiedza ją ponad 130 tys. osób.

    - Promenada Gwiazd w Międzyzdrojach – nietypowa aleja, która utrwala w brązie odcisk dłoni artysty i jego autograf. Upamiętnia wielkie postaci kina, filmu i ekranu.

    - Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach - wystawa prezentuje naturalnej wielkości znane postacie filmu, sztuki i polityki światowej. Znajduje się przy Promenadzie koło Domu Kultury.

    Kawcza Góra (61 m n.pm.) – punkt widokowy na Zatokę Pomorską, plażę w Międzyzdrojach oraz brzegi wyspy Uznam.

    Jezioro Turkusowe - w miejscowości Wapnica w miejscu byłej kopalni kredy powstało jezioro Turkusowe o niezwykłej barwie wody.

    Gosań (95 m n.p.m.) – najwyższe w Polsce wzniesienie leżące bezpośrednio nad morzem.

    - Poligon broni V 3 w Zalesiu - jedyna w Polsce ekspozycja broni niemieckiej V-3, z okresu II wojny światowej. Ekspozycja umiejscowiona jest w bunkrze, gdzie były składowane pociski. W pobliżu bunkra znajdują się pozostałości stanowisk ogniowych tych pocisków.

     

    Fot. Gmina Wolin

    www.morzeprzygody.eu

  • Świat Labiryntów

    więcej...

    Świat Labiryntów położony jest w miejscowości Bliziny koło Przywidza. Latem powstaje wielki labirynt na polu kukurydzy o powierzchni około 3 ha i 4,5 km ścieżek, czynny od lipca do końca września. Oprócz zielonego błędnika są też inne atrakcje, m.in. labirynt ze słomy, linowy, gruntowy czy labirynt mgieł. W motylarni można zobaczyć gatunki motyli, które występują na naszych polach i łąkach.

     

    W Blizinach znajdują się zarówno labirynty wymagające ruchu: labirynt w polu kukurydzy, labirynty panelowe, labirynt wierzbowy, jak i łamigłówki, puzzle i labirynty wymagające logicznego myślenia. Wszystkie zabawy i zajęcia mają służyć rozwojowi świadomości ekologicznej, propagacji zdrowego trybu życia, rekreacji oraz rozwojowi umysłowemu. Labirynty w polu kukurydzy są odnawiane co roku i rokrocznie zmienia się ich projekt nawiązując do innego tematu przewodniego.

    Świat Labiryntów Bliziny to pierwszy w Polsce park labiryntów, których projektantem jest światowej sławy projektant Adrian Fisher. Jego firma, z siedzibą w Dorset w Wielkiej Brytanii, stworzyła ponad 600 projektów labiryntów w 30 krajach na 6 kontynentach.

     

    ŚWIAT LABIRYNTÓW

    Ul. Zwierzyniecka 10

    83-047 Bliziny

    woj. pomorskie
    info@swiatlabiryntow.pl
     
    Tel: 602 476 331
    Tel: (58) 3 512 512 

     

    źródło: www.pomorskie.eu

    Fot. www.swiatlabiryntow.blogspot.com

  • Rezerwat Kręgi Kamienne

    więcej...

    Czy wiesz, że Rezerwat „Kregi Kamienne” w Odrach to największe i najstarsze po angielskim Stonehenge miejsce tego typu w Europie? Chcesz poczuć wyjątkowy, tajemniczy klimat tego miejsca? Chcesz odetchnąć żywicznym powietrzem, w którym – jak twierdzą niektórzy – unosi się dobra energia? Chcesz zgłębić historię Gotów? A może interesuje cię przyroda i „świadkowie minionych wieków…”? „Kręgi Kamienne” to miejsce tętniące życiem! Każdego roku organizowane są tam imprezy kulturalne, związane klimatem i tematyką z „Kręgami Kamiennymi”. FESTYN GOCKI – odbywa się on z reguły we wrześniu, kiedy to rezerwat tonie w przepięknych wrzosowiskach. Festyn Gocki z roku na rok przynosi nowe atrakcje dla turystów: od muzyki celtyckiej po tańce irlandzkie, od warsztatów garncarskich po pokazy sokolników, od inscenizacji „Wioski Gotów” i pokazów mody gockiej po stoiska z jadłem naszych Kół Gospodyń Wiejskich.

    Photo: Bogdan Nitka

  • Groty Mechowskie

    więcej...

    Groty Mechowskie to jedyny taki zabytek przyrody w Polsce. Są chronione od 1955 roku jako pomnik przyrody nieożywionej. Wewnątrz znajdują się podtrzymujące strop kolumny o interesujących kształtach. Najstarsza wzmianka o jaskini w Mechowie pochodzi z 1818 roku, ale prawdopodobnie była znana okolicznej ludności już wcześniej. Obecnie dla turystów udostępniono jedynie niewielką część jaskini, a zwiedzanie trwa kilka minut.

    Z grotami mechowskimi wiąże się legenda, według której stanowiły one tunel łączący klasztor męski w Mechowie i klasztor żeński w Żarnowcu, w którym spotykali się bracia i siostry. Nie ma niestety dowodów na to że w Mechowie kiedykolwiek był klasztor męski.,chociaż kto wie:-)


     

  • Kaktusiarnia w Rumii

    więcej...

    Kaktusiarnia w Rumii to prawdopodobnie największy w Polsce i jeden z największych w Europie zbiorów kaktusów i sukulentów (czyli roślin magazynujących wodę). Kolekcja liczy ok. dwóch milionów egzemplarzy i mieści się w 7 szklarniach. Wstęp jest bezpłatny. Na miejscu można kupić młde rośliny. Dla najmłodszych dodatkową atrakcją będzie mini -zoo.

     

  • Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach

    więcej...

    Gabinet Figur Woskowych w Międzyzdrojach - jeden z największych tego typu obiektów w Polsce. Znajduje się tutaj prawie 100 figur woskowych, naturalnej wielkości, prezentujących znane osoby ze świata sportu, polityki, kina i muzyki.

     

  • Gdyńskie Muzeum Motoryzacji

    więcej...

    Muzeum powstałe z inicjatywy prywatnej jego właściciela gromadzi w swoich zasobach zabytkowe samochody i motocykle. Hala ekspozycyjna wyłożona brukiem pochodzącym z ul. Starowiejskiej w Gdyni, przenosi odwiedzających gdzieś daleko w przeszłość. Kolekcję muzeum tworzy ponad 200 odrestaurowanych, ze szczególną starannością, pojazdów: ok. 50 aut i ok.150 motocykli. Wśród eksponatów są min. auta marki Mercedes Stuttgart z 1926 r., Ford, Fiat oraz Buick Master Six z 1925. Obejrzeć można również motocykle z Niemiec, Francji, Stanów Zjednoczonych, Anglii, Belgii,  a także Polski. Fantastyczne miejsce dla fanów motoryzacji!

Tweetuj z Nami!

Pogoda, 30 Czerwiec
Pogoda w Warszawa
+14

Max.: +18° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 13 KPH

Pogoda w Poznań
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 72%

Wiatr: WNW - 11 KPH

Pogoda w Cracow
+14

Max.: +17° Min.: +12°

Wilgotność: 93%

Wiatr: NW - 10 KPH

Pogoda w Wrocław
+17

Max.: +19° Min.: +11°

Wilgotność: 77%

Wiatr: WNW - 8 KPH

Pogoda w Lublin
+20

Max.: +21° Min.: +13°

Wilgotność: 93%

Wiatr: W - 6 KPH

Pogoda w Gdańsk
+17

Max.: +20° Min.: +12°

Wilgotność: 67%

Wiatr: WNW - 11 KPH